KXNG Crooked & Joell Ortiz – Harbor City Season One (2022)

KXNG Crooked & Joell Ortiz – Harbor City Season One (2022)

Release date: 16. september 2022

Playing time: 69:01

Rating: 7/10

Dali sa dokopy, aby sa rozpadli a znovu sa dali dokopy, ale už nie všetci… Reč je o legendárnej supergroup Slaughterhouse. Ale poďme pekne od začiatku. Joe Budden (New Jersey), Joell Ortiz (Brooklyn), Crooked I (Long Beach) a Royce da 5’9” (Detroit) sa prvýkrát stretli v roku 2008 na Buddenovom albume Halfway House v skladbe Slaughterhouse. Presne tak sa rozhodli pomenovať aj svoju novú crew. V roku 2009 im už vychádza debutový album s rovnomenným názvom Slaughterhouse, ktorý nahrali komplet celý (od A-Z) za rekordných 6 dni (!!!). To je vec, ktorej dodnes vôbec nerozumiem. Nehovoriac o tom, že tento album ostane pre mňa navždy 10/10. Keďže Royce bol dlhé roky veľmi dobrý kamarát s Eminemom, nedivím sa, že ich druhý spoločný počin Welcome to: Our House (2012) vychádza už pod záštitou Shady/Interscope Records. No a to je asi tak všetko – finished, done, koniec príbehu 😀 . Ako to už medzi rappermi býva zvykom – nezhody, rozdielne názory, sólo projekty atď., viedli skupinu postupne k odmlčaniu, zostupu a nakoniec aj rozpadu. Predchádzali tomu ešte nejaké mini beefy medzi Crooked I a Joe Buddenom, ktorý ho obviňoval z toho, že nechce priložiť ruku k dielu, a že fanúšikovia predsa nemôžu čakať na nový album 10 dlhých rokov (súhlasím). Práve preto sa rozhodli zobrať opraty do svojich rúk.

11. marca 2022 vychádza reunited Slaughterhouse (Crooked I & Joell Ortiz) a ich album Rise & Fall of Slaughterhouse (o pár dní na to aj v deluxe verzii). Už podľa názvu vám musí byť jasné o čom asi bol – vzostupy a pády. Dnes sa však pozrieme na jeho druhorodeného brata – Harbor City Season One, ktorý uzrel svetlo sveta len zopár dní dozadu.

Priznám sa, zo začiatku som si myslel, že ide len o nejakú mixtape, no opak bol pravdou. Tento 70-minútový album je zmes 4 producentov (Aganee, DJ Silk, Hesami a dua The Heatmakerz), ktorí si beaty rozdelili pekne spravodlivo, každí cca po 4 beaty, a 2 tučných MC’s a to doslova 🙂 . To, že KXNG Crooked patrí medzi mojich TOP rapperov, je už dávno verejne známe. Či už pre jeho „vypilované“ flow alebo jeho duchaplné texty, ktoré častokrát v sebe nesú odkaz deeper than rap. Na samotnom albume nájdeme 24 stôp (z čoho 8 tvoria dialógy a reklamné spoty), čiže 16 plnohodnotných trackov. Od začiatku do konca som si skoro po každej skladbe vravel wow a niektoré songy mi doslova „odpálili dekel“. Menovite napríklad taká Holy Water, 911, či Vibrate Higher featuring AZ. Ďalšie highlighty albumu sú Energy, či Pawnshop Jewelry. Ale za zmienku stojí takisto aj úvodná Heat Wave alebo záverečná Game Over. Aby som zhrnul tento east coast / west coast projekt, môžem povedať, že hudobne sú to samé fresh novodobé beaty, ktoré si ma celkom podmanili. Ďalej brutálny high level of mastering a na záver dvaja lyrical murderers na mikrofóne. Čo k tomu dodať? Album určite odporúčam a obzvlášť na tieto daždivé jesenné dni – thumbs up!

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 4

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pridaj komentár

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschPolskiSlovenčinaEspañol
%d blogerom sa páči toto: