Tragedy Khadafi & BP – Immortal Titans Vol. 2 (2022)

Press
Tragedy Khadafi & BP – Immortal Titans Vol. 2 (2022)

Release date: 26. august 2022

Playing time: 40:12

Rating: 8/10

New York – The rotten apple, či mesto, ktoré nikdy nespí… alebo taktiež Percy Lee Chapman AKA Tragedy Khadafi, predtým známy tiež ako Intelligent Hoodlum, člen legendárneho zoskupenia Juice Crew, má dnes už úctyhodných 51 rokov a rappuje od roku 1985. To je, ak ma čísla neklamú, dobrých 37 rokov aktívneho rapu (!!!). Takýchto rapperov by som vedel spočítať na jednej ruke. Avšak QB General nahráva nepretržite a vydáva jeden projekt za druhým. Počnúc so C-N-N, ďalej so supergroup Black Market Militia, či collabo album s Tragic Allies alebo Vinnie Pazom. Tak isto albumy s producentmi ako Frost Gamble (2017), Dead Monarchs (2021), či BP a to som spomenul len zopár, pretože Tragedyho music katalóg je ozaj veľký. No práve posledný spomínaný je zodpovedný za dnešný článok 🙂 .

Brad Perlow AKA BP alebo BP the Neckbreaker (Amityville, NY) a Tragedy sa prvýkrat stretli na jeho producentskom albume Timeless Music (2017), kde Khadafi hosťoval v dvoch trackoch. Zjavne, po vzájomných sympatiách, sa o rok na to rozhodli vydať svoj spoločný a celkom vydarený 14-trackový album Immortal Titans Vol. 1 (2018). Tomuto voľnému pokračovaniu ešte predchádzal BP-ho remixový projekt Immortal Titans on HBO, ktorý uzrel svetlo sveta v roku 2020 a nájdeme na ňom komplet všetky skladby z Vol. 1 – akurát v novom šate. Suma sumárum toto duo sa rozhodlo nás potešiť svojou tvorbou každé dva roky a tak môžme spokojne prejsť k dnešnej tématike…

Immortal Titans Vol. 2 je teda voľným pokračovaním Vol. 1 a patrí do kategórie classic boom bap, čo v dnešnej dobe patrí medzi „raritky“, kedže tento žáner tvorí dnes asi tak, mojim odhadom, 10% z celkového hip-hopu 🙁 . Album začne hneď z ostra a v tomto duchu vás nadšene dovedie až na koniec. Žiadne intro, žiadne outro, žiadne skity (okrem 4 krátkych na konci skladieb), žiadne interludy, ba dokonca ani žiadne featuringy. Áno, takýto rázny je tento projekt. Ako niekdajší Gang Starr – one MC & one producer/DJ show. Temné sample a prísne nadupané beaty a la DJ Skizz, sem-tam nejaký scratch, inokedy nejaký ten vox a do toho The Foul Mahdi, ktorého flow je ako nová žiletka na neoholené gule 😀 . Musím povedať, že ja osobne som od Tragedyho nepočul ani jeden song, v ktorom by tak povediac „nezaj*bal“. Heavy spitter a True storyteller z Queensbridge má stále čo povedať a spolu s BP-ho beatmi to dokonale sedí – jak „riť na šerbeľ“. Či už je to úvodná Rare Breed, našlapaná Can’t Call It alebo Verbal Calisthenics Part II, kde použili ten istý sampel ako Sha-Self na Cormegovom singly Angel Dust v roku 1998. No lights and camera, but all an action – Khadaf’ spit with the passion – to asi hovorí za všetko… Snáď jediné, čo mi trošku vadilo, bola nevyrovnaná hlasitosť medzi jednotlivými trackmi (hlavne v druhej polovici projektu). Ale inak musím uznať, že tento album, bez pochýb, poputuje rovno do TOP 10 of 2022. Takže ak hľadáte to „pravé orechové“ na začiatok školského roka, Nesmrteľní Titáni je presne to, čo hľadáte.

How useful was this post?

Click on a star to rate it!

Average rating 5 / 5. Vote count: 2

No votes so far! Be the first to rate this post.

Pridaj komentár

Čeština‎EnglishFrançaisDeutschPolskiSlovenčinaEspañol
%d blogerom sa páči toto: